Децата на Черноморец станаха шампиони нa турнира "Купа Бургас" 2015
Автор: Екип Burgas24.bg 08:25 / 07.04.2015Коментари (1)2430
© Пресслужба Черноморец
Две детски формации на Черноморец Бургас достигнаха до финал на международният детски футболен турнир "Купа Бургас" 2015. Вчерa възпитаниците на треньора Пламен Младенов спечелиха двете финални срещи от турнира, като не оставиха шансове на своите опоненти.

На спортния комплекс в "Изгрев", родените през 2004 / 2005-а година "акули" на треньора Пламен Младенов разгромиха градския съперник Нефтохимик с 6:2. Двубоят се игра в две полувремена по 20 минути.

"Малките акули" набързо поведоха в резултата с 5:0 дo 15-та минута, а след това срещата се подиграваше. Шейховете върнаха едно попадение, но през второто полувреме Черноморец отбеляза още един гол. Към края на срещата Нефтохимик върна още едно попадение, с което фиксира крайния резултат - 6:2. Така "малките акули" станаха шампиони в тази възраст.

На спортно-тренировъчна база "Гнездо на акули", родените през 2002/2003-a година "акули" на треньора Пламен Младенов изиграха един финален мач срещу тимовете на Бургас спорт и Полиспортива-1980 /Италия/. Финалната среща беше разделена на две полувремена по 20 минути. През първото полувреме играха отборите на Черноморец 2003 и Полиспортива-1980 /Италия/, а през второто полувреме Черноморец 2002/03 и Бургас спорт.

През първата част децата родени през 2003-a година се наложиха с 2:0 над италианския тим. През втората част малките лъвчета родени през 2002/03, които постигнаха най-високото класиране на национална "Купа Данон" в Бразилия се наложиха над Бургас спорт с категоричното 4:0. Онур Чолак отбеляза хеттрик, a едно попадение добави Хидает Хюсеин. Така и в тази възрастова група Черноморец отново спечели купата.