Нефтохимик не успя да спре устрема на Септември
Автор: Екип Burgas24.bg 10:32 / 03.09.2019Коментари (0)1216
Нефтохимик загуби домакинството си на Септември /София/ с 0:2. Двубоят бе от 7 кръг на Втора лига. "Шейховете“ и в този мач излязоха на терена с фланелки с призиви "Върнете футбола в Бургас“ и "Нефтохимик за бургазлии“, в знак на несъгласие със сегашната ситуация, в която тимът е принуден на провежда домакинските си мачове на созополския стадион.

Срещата започна с ранен гол за гостите от София. В 4-ата минута Борис Галчев се разписа за 0:1. Той успя да прати топката в мрежата, възползвайки се от грешка на вратаря Росен Андонов, който залъга Владимир Николов, но прати топката встрани, оставяйки я пред Галчев.

Първата част премина при равностойна игра и доста единоборства. И двата тима търсиха възможности за гол, но чистите положения и пред двете врати бяха малко. В 29-ата минута Септември удвои аванса си, след като получи право да изпълни дузпа. От бялата точка точен за 0:2 бе Спас Георгиев.

В 57-ата минута опасна ситуация се разигра отново пред вратата на Андонов, след като при контраатака Георги Русев остана сам пред него. Той стреля, но Андонов се намеси и изби топката. При добавката вратарят отново успя да опази мрежата.

В 71-ата минута Иван Колев имаше шанс да намали резултата. Той бе на удобна позиция и получи добро подаване от Живко Петков, но топката мина покрай гредата. Трии минути преди края опасен изстрел към вратата на Нефтохимик направи отново Борис Галчев. Той обаче улучи гредата.

Състав на Нефтохимик: Андонов, Ташолов, Али, Молдованов, Петков, Цачев, Мирославов, Костов, Тенев, Апостолов, Цонков. Резерви: Здравков, Димов, Колев, Радев, Милков, Филипов, Чахов.