Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Гол в добавеното време донесе четвърта победа за Нефтохимик
Автор: Екип Burgas24.bg 12:44 / 21.09.2019Коментари (0)1222
Нефтохимик записа домакинска победа в 9-ия кръг на Втора лига. В двубоя с Черноморец /Балчик/ на Арена Созопол "шейховете“ се наложиха с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Живко Петков в добавеното време.

В 9-ата минута Живко Петков бе изведен на удобна позиция и стреля от левия ъгъл на наказателното поле. Топката обаче се удари във външната част гредата.

Пет минути по-късно гол на Цветомир  Цонков, след центриране от корнер, бе отменен.

В 18-ата минута, след многоходова комбинация, Кристиян Мирославов получи пас от Иван Колев и центрира към Радослав Апостолов, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над напречната греда.

След няколко минути гостите също имаха възможност да поведат. След центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле техен футболист стреля с глава към вратата на Павел Здравков, но топката рикушира в горната греда и падна пред голлинията.

Малко по-късно, при същата статична ситуация, но в полза на "шейховете“, Пламен Тенев засече центрирането на Николай Костов, но вратарят на Черноморец се намеси успешно.

В 64-ата минута Иван Колев имаше отлична възможност, след като излезе сам срещу вратаря . Той обаче се засуети да стреля от около 10 метра и пропусна шанс да открие резултата.

Така се стигна до до първата минута от добавеното време, когато Живко Петков успешно завърши атака на "шейховете“, осигурявайки им четвъртата победа от началото на първенството.

В следващия си мач Нефтохимик посрещат хегемона в българския футбол Лудогорец. Срещата от 1/16-финалите за Купата на България е на 25.09. /сряда/, в 19:00 ч., на Арена Созопол.

Състав на Нефтохимик: Здравков, Али, Молдованов, Петков, Колев, Мирославов (46 Цачев), Георгиев (70 Карамфилов), Костов, Тенев, Апостолов, Цонков (83 Чахов)

Резервен състав: Андонов, Ташолов, Димов, Филипов.