Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Уникален гол на Щайгата донесе победа на Нефтохимик
Автор: Екип Burgas24.bg 11:34 / 08.10.2019Коментари (0)1567
©
Нефтохимик излъга Пирин /Благоевград/ с 1:0 в мач от 11-ия кръг на Втора лига, който се игра на стадиона в Созопол. Успехът изкачи "шейховете" на седма позиция във временното класиране с актив от 16 точки, докато "орлетата" останаха 9-и с 13 точки.

През първата част битката се водеше в центъра на терена, като и двата тима си размениха по няколко опасни атаки. Привлеченият от Ботев (Пд) Радослав Апостолов - Щайгата вкара единственото попадение в 33-ата минута, когато с атрактивно воле от 25 метра изненада вратаря на Пирин и прати топката в горния десен ъгъл.

След почивката "шейховете“ взеха превес на терена, а на гостите им се наложи да се приберат повече в своята половина. Въпреки добрите ситуации, които създадоха, домакините допуснаха доста пропуски и не успяха да направят победата си по-резултатна.

През тази седмица ще има пауза в първенството, която "шейховете“ ще оползотворят с контролна среща с регионалния си съперник – Поморие. Проверката ще е в събота /12-ти октомври/, от 11:00 ч, на стадиона в град Каблешково.

Състав на Нефтохимик: Павел Здравков, Джунейт Али, Диян Молдованов, Живко Петков, Иван Цачев (77 Ерик Почански), Иван Колев, Кристиян Мирославов (46 Мирослав Радев) , Николай Костов, Пламен Тенев, Радослав Апостолов, Цветоимир Цонков (88 Атанас Ташолов)

Резервен състав: Росен Андонов, Димитър Костадинов, Мирослав Радев, Михаил Георгиев, Цветан Филипов.