Нефтохимик остана на върха след минимална победа над Левски
Автор: Екип Burgas24.bg 12:21 / 25.11.2018Коментари (0)3429
© ФК Нефтохимик
Нефтохимик извоюва победа в последното си домакинство за 2018 г. На стадион "Лазур" "шейховете" се наложиха над Левски /Карлово/ с 1:0 и запазиха лидерската си позиция във временното класиране. След развоя на останалите срещи от предпоследния кръг на Югоизточната Трета лига, зад Нефтохимик вече е Загорец /ова Загора/, с три точки разлика.

Първата част на двубоя завърши при нулево равенство, като инициативата бе в тима на домакините. Те създадоха няколко ситуации пред вратата на Левски (Карлово), но срещаха трудности при завършването на атаките. В 15-ата минута пред Цветан Филипов се откри възможност да открие резултата. Той засече с глава центриране на Живко Илиев, но ударът му мина встрани от дясната греда. Малко по-късно отново той имаше шанс да се разпише, след асистенция на Мирослав Радев, но вратарят на гостите се намеси успешно.

След почивката "шейховете“ ускориха темпото и откриха резултата три минути след подновяването на играта. При постепенна атака последва центриране на Мирослав Радев от левия фланг и топката се отклони от Деян Христов към непокрития Цветан Филипов, който от границата на малкото наказателно поле се разписа за 1:0.

До края на двубоя и двата отбора създадоха по няколко опасни ситуации, но до промяна на резултата не се стигна.

В последния кръг "шейховете“ гостуват на Свиленград на 1 декември от 14:00 ч. При победа или равенство, те ще си осигурят челната позиция в класирането до следващия полусезон.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Йолиян Милков, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Живко Илиев (46 Стоян Калев), Стивън Славков (46 Стойко Иванов), Цветан Филипов, Михаил Георгиев, Даниел Стоянов, Мирослав Радев (75 Кристиян Мирославов), Деян Христов

Резервен състав: Атанас Гичев, Живко Комелов, Даниел Стаматов, Денислав Минчев