Нефтохимик почна с победа контролите през 2019 година
Автор: Екип Burgas24.bg 17:48 / 23.01.2019Коментари (0)2367
Нефтохимик започна серията си от зимни контроли с победа. На стадиона в Българово "шейховете" се наложиха над Черно море /Варна/ U19 с 2:0.

Първото попадение дойде само десет минути след началото на двубоя и бе дело на голмайстора на Нефтохимик Деян Христов. Той засече с глава центриране на новото попълнение в тима – Николай Костов.

До края на полувремето бургазлии създадоха още няколко опасни ситуации пред вратата на противника, но не успяха да ги реализират.

На почивката Диян Петков замени осем играчи. Втората част бе относително равностойна и чисти положения почти липсваха. Пет минути преди последния съдийски сигнал Цветан Филипов остана сам срещу вратаря на Черно море и оформи крайното 2:0.

Следващата проверка на "шейховете“ е срещу тима на Несебър, в събота /26 януари/, от 11:00 часа, отново на стадиона в Българово.

Състав на Нефтохимик първо полувреме: Ферди Мюмюнов, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Йолиян Милков, Николай Костов, Любомир Божинов, Боримир Карамфилов, Цветан Филипов. Михаил Георгиев, Деян Христов, Венцислав Славов

Състав на Нефтохимик второ полувреме: Мартин Шейтанов, Кольо Чахов, Денислав Минчев, Боримир Карамфилов (65 Матей Иванов), Цветан Филипов, Асан Ахмед, Цветомир Цонков, Венцислав Славов (65 Михаил Палов), Мартин Ставрев, Георги Радев, Стоян Калев.