Нефтохимик затрудни максимално Черно море в контрола в Несебър
Автор: Екип Burgas24.bg 10:48 / 06.03.2019Коментари (0)1645
Черно море (Варна) победи тима на Нефтохимик (Бургас) с 2:0 в контролна среща, играна в Несебър. В спаринга взеха участие играчи на "моряците", които записват по-малко игрови минути в първенството, а треньорът Илиан Илиев даде шанс на четирима таланти от школата нa варненци, родени 2002 година. Това са Златин Станков, Росен Стефанов, Джан Хасан и Димитър Иванов.

Черно море започна добре срещата и още в 18-ата минута Мехди Фенуш бе изведен сам срещу вратаря, но стреля над вратата. Малко след това Патрик се опита да прехвърли стража на Нефтохимик, но топката излезе в аут. До края на първата част “моряците" изпуснаха още няколко добри ситуации.

След почивката по-добрата игра на Черно море даде резултат. В 56-ата минута Кононго получи топката вдясно, напредна и центрира в наказателното поле, където Жоаким Балми свали с глава към Жоржиньо, който реализира за 1:0.

Малко след това отново нападателя на варненци проби отляво и подаде към Мартин Костадинов, който от точката на дузпата не успя да нанесе добър удар. В 63-ата Жоржиньо финтира няколко футболисти на Нефтохимик и стреля, но стражът на бургазлии спаси.

В 80-ата минута много добра контраатака за Черно море завърши с нарушение в наказателното поле. Младият Златин Станков проби отдясно подаде към Джан Хасан, който бе фаулиран от вратаря на Нефтохимик. Отсъдената дузпа бе превърната в гол от Патрик Андраде.