Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Нефтохимик прегази Марица, Черноморец вече е в Топ 4
Автор: Стойчо Генов 09:38 / 11.04.2019Коментари (0)1485
© ФК Нефтохимик
Лидерът Нефтохимик прегази Марица (Пловдив) с 4:2 в мач от 25-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас.

Двубоят започна с гол от съблекалнята за пловдивчани. Още във 2-ата минута след добра индивидуална акция Тодор Тимонов на празна врата подаде на Георги Георгиев и той откри резултата - 0:1. Радостта на Марица не трая дълго, защото само след 9 минути Нефтохимик изравни. След добра многоходова атака Деян Христов бе изведен сам срещу вратаря и безпроблемно го преодоля за 1:1.

В 22-ата минута отново голмайсторът на "шейховете“ изведе отбора напред в резултата. Със силен плътен удар по диагонала Христов стреля към вратата на Илия Николов, който опита безуспешно да избие топката, но тя мина на сантиметри зад голлинията -  2:1.

Няколко минути по-късно Цветомир Цонков се разписа за 3:1, след като засече с глава ъглов удар на Цветан Филипов.

След почивката двата отбора си размениха по още едно попадение. Деян Христов отбеляза хеттрик в 73-ата минута, покачвайки на 4:1. Той завърши многоходова атака на тима и с изстрел от границата на пеналта преодоля вратаря на Марица.

Три минути преди края на редовното време жълто-сините намалиха до 4:2, възползвайки се от неразбирателство в защитата на "шейховете“.

След загубата Марица вече заема пето място с 47 точки. След минимална, домакинска победа над Димитровград четвърти излезе Черноморец-1919 с 49 точки. Лидер е Нефтохимик с 63, пред Созопол с 60 и Загорец с 53.

В събота Марица приема Левски (Карлово) от 17 часа на стадиона в "Кършияка". Нефтохимик пък гостува в неделя на Хасково.

Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Атанас Ташолов, Георги Радев, Николай Костов (67 Венцислав Славов), Цветомир Цонков, Любомир Божинов, Стойко Иванов, Боримир Карамфилов (46 Кристиян Мирославов), Цветан Филипов, Деян Христов (73 Кольо Чахов).

Марица: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Красимир Иванов, Стоян Пидев, Атанас Савов, Лъчезар Ангелов, Мартин Анастасов, Христо Янчев (Запрян Запрянов 65’), Тодор Тимонов - капитан (Джунейт Узунов 75’), Айкут Янъков (Мирослав Радев 75’), Георги Георгиев.