С лекота! Нефтохимик постигна поредната си победа в Трета лига
Автор: Екип Burgas24.bg 21:41 / 12.05.2019Коментари (0)1400
© ФК Нефтохимик
Поредна победа за тима на Нефтохимик три кръга преди края на сезона в Трета лига - Югоизточна група. Момчетата на старши-треньора Диян Петков надвиха гостите си от Борислав (Първомай) с 2:0.

Първата част завърши при 1:0 след точно попадение на Кристиян Мирославов в 30-ата минута. Двубоят до почивката бе под контрола на "шейховете“, които пропуснаха няколко добри възможности да завършат първите 45 минути с по-добро предимство.

Още в началото на второто полувреме бе оформен и крайният резултат 2:0. Влезлият като резерва Любомир Божинов изпълни фаул, но уцели напречната греда и топката тупна пред голлинията. При добавката Цветан Чахов я засече в мрежата. До края на срещата пропуски пред вратата на гостите направиха Деян Христов, Боримир Карамфилов, Михаил Георгиев и Кристиян Мирославов.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Миньор (Раднево). Срещата е в събота (18 май), от 18:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Атанас Ташолов, Цветан Чахов, Цветан Филипов (46 Любомир Божинов), Цветомир Цонков (85 Стойко Иванов), Стоян Калев, Йолиян Милков, Кристиян Мирославов, Мирослав Радев (70 Боримир Карамфилов) Михаил Георгиев, Деян Христов

Резервен състав: Мартин Шейтанов, Кольо Чахов, Георги Радев, Николай Костов